רישיון לקטנוע

אם גם לכם נמאס מהפקקים, עייפתם מלחפש חנייה במשך דקות ארוכות ומחירי הדלק מכבידים על ארנקכם, כדאי לשקול להוציא רישיון לקטנוע.

מה זה קטנוע ?

ראשית כדי להבין במה מדובר ומה ההבדל בין רישיון לאופנוע לרישיון לקטנוע, כדאי להבין מה ההבדל בין אופנוע לקטנוע.
קטנוע הוא רכב דו גלגלי אוטומטי. בניגוד לאופנוע, אין צורך בהחלפת הילוכים בעת הרכיבה, ההחלפה מתבצעת מעצמה, בדומה לרכב אוטומטי. בנוסף, הקטנוע, בשל צורתו, מאפשר לרוכב עליו להצמיד את הברכיים ולרוב גם לשבת זקוף , בניגוד לאופנוע בו הרכיבה היא בפישוק ובדרך כלל גם בכריעה – הישענות – על האופנוע עצמו.
הוצאת רישיון לקטנוע הינה הליך פשוט יחסית וכרוכה במספר נמוך של שיעורים בהשוואה לאופנוע ומתאימה לטווח רחב יותר של האוכלוסייה. הוצאת רישיון לקטנוע מתאפשרת כבר בגיל 16. מפאת משקלו הנמוך ותנוחת הרכיבה יוכלו מרבית האנשים לשלוט בקטנוע בקלות ולכן, אם הבחירה במעבר לדו גלגלי נובעת מטעמי זמן וחיסכון, הוצאת רישיון לקטנוע היא בהחלט האופציה המתאימה עבורכם. כמו כן, אנשים רבים בוחרים להוציא רישיון לקטנוע מפאת הפשטות התפעולית שלו, בדומה להוצאת רישיון לרכב אוטומטי.

הוצאת רישיון על קטנוע

כדי להוציא רישיון לקטנוע תידרשו להנפיק טופס רפואי המאשר את מצבכם הבריאותי ככשיר לנהיגה – טופס ירוק. לאחר מכן כל שעליכם לעשות הוא לבחור בית ספר או מורה לנהיגה מבין המגוון הרחב ולהתחיל בשיעורים. אם כבר יש לכם רישיון לרכב, הוצאת רישיון לקטנוע לא תחייב אתכם בתיאוריה חוזרת ולרוב יספיקו מספר שיעורים ומבחן שליטה. אם זהו הרישיון הראשון שלכם, תידרשו להיבחן בתיאוריה לרכב דו גלגלי בטרם תוכלו להוציא רישיון לקטנוע.
כאמור, השליטה בקטנוע הינה פשוטה יחסית ולכן לרוב תהליך הוצאת הרישיון יהיה מהיר וקל ותוכלו במהרה כבר להיות בעלי רישיון לקטנוע משלכם.

יתרונות הקטנוע – למי זה מתאים ומתי?

מחירי הדלק, הצפיפות בחנייה והפקקים הארוכים כמו גם עלות גבוהה של מכוניות הם הגורמים המביאים את רוב האנשים להוציא רישיון על קטנוע.

הקטנוע הינו כלי רכב זול יחסית, בעל תחזוקה זולה אף היא. צריכת הדלק שלו נמוכה משמעותית משל מכונית, על אחת כמה וכמה כשהוא אינו נדרש לעמוד בפקקים כשאר המכוניות בכביש.

מכיוון שהיום הקטנועים החדשים הינם בעלי נפח מנוע של 125 סמ"ק לפחות, תוכלו גם לנסוע איתם בכבישים מהירים ולא רק בעיר, למרות שהם מהווים פתרון מצוין לנסיעות הקצרות והמהירות האלו.
היתרון של הקטנוע בנושא החנייה הינו ברור מאליו.

אם שמעתם על עלויות הביטוח הגבוהות – שמעתם נכון, אך לרוב בביטוח קטנוע מספיק ביטוח חובה וצד ג' מה שמוריד משמעותית את עלות הביטוח, וישנה גם אפשרות להוזילו אף יותר ע"י הגבלת סכומי התביעה האפשריים. אל תשכחו, החיסכון לטווח הארוך באחזקת קטנוע מפצה ומכסה ללא כל קושי על ההבדל בביטוח. הוצאת רישיון על קטנוע הינה מהירה וזולה אף היא ביחס לרכב.

לכן, אם אתם זקוקים לכלי תחבורה מהיר, נוח, זול לרכישה, אחזקה ותחזוקה, בעל צריכת דלק נמוכה ואפילו אם אתם בעד איכות הסביבה והפחתת זיהום האוויר. מבוגרים, צעירים, גברים ונשים – הוצאת רישיון לקטנוע היא הפתרון המושלם עבורכם.

בואו נתחיל!