המבחן המעשי

מתי אפשר לגשת למבחן המעשי?

מועד המבחן נקבע על ידי מורה הנהיגה שלכם באמצעות בית הספר לנהיגה, לאחר שהשלמתם את מספר השיעורים הנדרש ועמדתם בהצלחה במבדק פנימי של המנהל המקצועי של בית הספר.

מה כולל המבחן?

המבחן נערך במסלול מגוון הכולל תנאי דרך ותנועה טיפוסיים, ובודק שליטה בתפעול האופנוע, התנהגות נכונה ובטוחה בדרך: פניות, חציית צמתים, עקיפה, חנייה, מהירות, שמירת מרחק, התחשבות בהולכי רגל ועוד. משך המבחן כ-20 דקות.

מתי מקבלים את התשובה?

תוצאות מבחני הנהיגה מתפרסמות ביום המבחן החל משעה 17:30. לקבלת התשובה, יש להזין את מספר תעודת הזהות שלכם ואת התאריך שבו עברתם את המבחן העיוני (באם קיבלתם פטור מהמבחן העיוני, אנא הזינו את תאריך הפטור).

מה קורה באם נכשלים ומתי אפשר לגשת שוב למבחן?

כשלתם במבחן המעשי? לא נורא, ההמתנה קצרה וכבר לאחר שבוע תוכלו לגשת למבחן נוסף.

האם ניתן לערער על תוצאות המבחן?

אם ברצונכם לערער על תוצאות המבחן העיוני או המעשי, עליכם למלא טופס בקשה לערעור על תוצאות מבחן עיוני/מעשי ולהגישו לרב-בוחן או לאחראי על מבחני הנהיגה במשרד הרישוי שבו נבחנתם. יש להגיש את הערעור תוך 72 שעות מביצוע המבחן ולצרף לערעור את טופסי בקשת הרישיון ותוצאות המבחן.

איך מקבלים את רישיון הנהיגה?

עברתם את הטסט? בשעה טובה! גשו עם טופס הבקשה ותעודת הזהות למשרד הרישוי וקבלו רישיון נהיגה זמני, שאותו עליכם לשלם ולהחתים בבנק (התשלום לשנתיים).

לכמה זמן תקף הרשיון הזמני ?

הרישיון הזמני תקף לשישה חודשים ובמהלכם יישלח אליכם בדואר רישיון ממוחשב מפלסטיק ועליו תמונתכם. אם מסיבה כלשהי לא קיבלתם את הרישיון הקבוע (תוך חודשיים מקבלת הרשיון הזמני) פנו למוקד השירות של הזכיין: דפוס בארי, טלפון 08-9949700.

בואו נתחיל!